vítejte

Jsem Markéta

A tohle je můj blog.
Tvořím zde pro vás prostředí, do kterého se budete rádi vracet k pravidelným článkům.

kategorie

Hrdinky

Svatby

Život

Cestování

Zimní svatba na Šumavě na Pancíři

Pravá šumavská svatba

Láká vás svatba na Šumavě? A co takhle svatba v zimě? Nebo na lyžích? Pokud je tohle téma, které vás zajímá. Pojďte se se mnou na tuhle svatbu podívat.

Železná Ruda – Pancíř

Aleš & Terka

I když nadpis článku je zimní svatba. Není to tak úplně pravda. Je konec dubna a venku panuje klasické aprílové počasí. Na Šumavě ale není výmluva, že iv dubnu nasněží a kolikrát je více sněhu než v prosinci.

Je zima jak blázen.

Všichni klepou kosu, ale na tuhle svatbu se všichni svatebčané zvláště těší. Bude to totiž fakt zábava.

Aleš je záchranář u horské služby, Terka učitelka tělocviku a trenérka lezení. Na Šumavě žijí a Pancíř je skvělou volbou pro jejich svatební den. Nechybí ani jejich roční syn Matýsek.

Den D

Od rána panuje skvělá nálada. Oboum to náramně sluší a venku v lese proběhne “first look” – Aleš poprvé vidí Terezku v šatech. Tento dojemný okamžik si nechali sami pro sebe. Funguje netradičně oběd s rodinou a nejbližšími přáteli. ůže začít.

Netradičně tato svatba začíná obědem s rodinou a jejími nejbližšími. Po obědě přicházejí ostatní šumaváci. Všichni výborně naladěni.

Obřad je na krásném místě s výhledem na jejich milované hory. A i když ledaskdo cvaká zuby zimou, úsměv to nikomu nevezme. Po obřadě je čekají úkoly, které jim připravili jejich vypečení kamarádi 🙂 Šumaváci nedají Alešovi nic zadarmo a podle mě už všichni zapomněli, že je jim zima. Všichni se skvěle baví nad úkoly, které Aleš dostává,. Musí si vydražit výbavu – pohorky, kolo, flintu, lyže, ochranný oblek atd. Vše si musím vzít na sebe a když říkám vše, myslím tím opravdu vše 🙂 Nohy v lyžích mu přilepí k pedálům na kole a už jede k druhému stanovišti, kde musím střílet na terč, stejným způsobem musím ke složení a nařezání dřeva a najednou . .. co to vidí oko mé modré – Terezku mezi tím unesli na střechu a Aleš jí musí vylézt zachránit.

Vše dobře dopadlo, oba si ještě dali připravenou dráhu na dvojkole a vyrážíme sami spolu jako kameramanem na skialpy. Resp na poslední plácek sněhu, který tu ze zimy zbyl. Oba dva jsou nadšení skialpinisté a mít fotky na skialpech ve svatebním je jejich sen. Samozřejmě nechybí ani Matýsek v sáňkách.

Zbytek svatby se nese ve stejné atmosféře jako do teď. Všichni se skvěle baví, Aleš s Terkou dostanou ještě pár úkolů. Počasí se ještě trochu víc pokazí a padne mlha. Skupinové fotky dělám na balkoně, aby to svatebčané neměli daleko a já spolu s Terkou a Aleš zmrzli než se vystřídají 🙂 Na párové fotky se půjdeme projít všichni do mlhy ai když by se mohlo zdát, že by to bylo opravdu ošklivě, mlha dodala fotku krásnou atmosféru.

A pak už se jen tančilo, zpívalo a jsem si jistá, že tuhle svatbu si všichni užili na 100%! Prostě tak, jak to šumaváci umí!! 🙂

Láká vás také svatba na Šumavě?

Šumava je láska a já chápu všechny, kdo si přejí prožít jeden ze svých naprosto nejdůležitějších dní právě tady. Ostatně – já sama se vdávala na Pancíři 🙂 Pokud si přejete fotografku, která s vámi půjde do všeho a nezalekne se nevyzpytatelného šumavského počasí, neváhejte mi napsat 🙂

Tohle byla první svatba, na které jsem spolupracovala s kameramanem 2 fotři production . Tato spolupráce se nám osvědčila a rozhodli jsme se, že spolu budeme spolupracovat i nadále. Všem našim snoubencům nabízíme, při naší vzájemné spolupráci, každý slevu 2 500 Kč z víkendu, který si od nás vyberete.